Informacja Administratora

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 140 W ŁODZI UL. GEN. KAZIMIERZA PUŁASKIEGO 12.
91-033 ŁÓDŹ

Dyrektor: mgr Katarzyna Piaskowska
Nauczyciel wyznaczony do zastępowania dyrektora: mgr Iwona Kiciak vel Kicińska
Specjalista: Teresa Adamiak
Tel. 42 651 – 65 – 38
e-mail: kontakt@pm140.elodz.edu.pl
www.pm140lodz.wikom.pl

Organ prowadzący: Urząd Miasta Łodzi Wydział Edukacji
ul. Krzemieniecka 2b, 94-030 Łódź
tel. 42 638 – 48 – 04
e-mail: edukacja@uml.lodz.pl

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny: Kuratorium Oświaty w Łodzi
ul. Więckowskiego 33, 90-734 Łódź
e-mail: kuratorium.lodz.pl

Przedszkole Miejskie Nr 140 położone jest w dzielnicy Łódź – Bałuty. Znajduje się w głębi osiedla im. Mikołaja Reja z dala od gwaru i szumu komunikacyjnego. Otoczone jest dużą ilością zieleni. W pobliżu znajdują się dwie Szkoły Podstawowe, Rejonowa Biblioteka Publiczna oraz osiedlowy Dom Kultury.

Przedszkole mieści się w wolnostojącym piętrowym budynku, otoczonym dużym, zadrzewionym ogrodem. W ogrodzie wydzielone zostały strefy zabaw dla dzieci młodszych, gdzie ustawione są odpowiednie dla ich rozmiarów huśtawki, karuzela, piaskownica oraz domek ze ślizgawką.

Dla dzieci starszych znajdują się huśtawki równoważne, różnego rodzaju przeplotnie, piaskownice oraz kompleks do zabaw grupowych ze ślizgawką i huśtawkami. W ogrodzie zorganizowane jest również boisko do gry w piłkę nożną i koszykową.

W budynku przedszkolnym wydzielone są odrębne klasy dla każdej grupy wiekowej. Na parterze znajduje się szatnia i dwie klasy dla dzieci. Tu też znajduje się mała sala do zajęć indywidualnych (m.in. terapii pedagogicznej i przedszkolnego psychologa).

W przedszkolu we wszystkich klasach znajdują się tablice multimedialne. Na piętrze znajdują się trzy klasy dla dzieci oraz pomieszczenie do terapii logopedycznej.  Na tej kondygnacji mieszczą się również pomieszczenia przedszkolnej kuchni. We wszystkich klasach w ostatnim czasie zostały przeprowadzone remonty łazienek i parkietu. Łazienki i sale są estetycznie i funkcjonalnie urządzone.

Do przedszkola uczęszcza 125 dzieci. Jest to placówka 5 – oddziałowa. Każda z grup liczy 25 dzieci. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 – 17.00.

Do placówki można dojechać następującymi środkami komunikacji miejskiej:

• tramwaj linii Nr 2A, 2B, 8A, 16
  • autobus linii Nr 96, 87A, 87B

Statut Przedszkola Nr 140 w Łodzi

Uchwała Rady Pedagogicznej nr 12/2022/2023 w sprawie: wprowadzenia tekstu jednolitego Statutu Przedszkola Miejskiego Nr 140 w Łodzi.