Nasze sukcesy
Pozdrawiam
Dyrektor Przedszkola nr 140 w Łodzi
mgr Katarzyna Piaskowska
22 kwietnia 2026 r. odbył się XVII Konkurs Muzyczny „Przedszkolne Orkiestry w dźwiękach gwiazdy odkrywają, bo muzyczny kosmos w serach mają" objęty HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA ŁÓDŹ oraz dofinansowanym ze środków Miasta Łodzi w ramach zadania Promocja Oświaty. W tym roku, do konkursu, zgłosiło się 11 przedszkoli z całej Łodzi. Organizatorem konkursu było Przedszkole Miejskie nr 140, współorganizatorem- Miejska Strefa Kultury - Centrum Twórczości „Lutnia”.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszym sponsorom:
- Urząd Miasta Łodzi- zadanie Promocja Oświaty,
- Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Mikołaja Reja,
- Rada Osiedla Teofilów Wielkopolska,
- Centrum Twórczości „Lutnia”
- firma Moje Bambino.



Imiejsce w kategorii 5-6 latki dla Igora Sz. z grupy Pszczółek w ogólnołódzkim konkursie plastycznym „A każdy widział kota” organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 101 w Łodzi.
I miejsce w kategorii 3-4 latki dla Kornelii K. z grupy Smerfów w ogólnołódzkim konkursie plastycznym „Zimowy pejzaż” organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 94 w Łodzi.

I miejsce w kategorii 5-6 latki dla Bruna D. z grupy Pszczółek w ogólnołódzkim konkursie plastycznym „Zimowy pejzaż” organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 94 w Łodzi.

Nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską kampanię społeczno-edukacyjną „Dzieciństwo bez Przemocy”, realizowaną przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
Kampania trwała od 6 października do 19 listopada 2025 r. i miała na celu m.in. zwiększenie świadomości na temat przemocy wobec dzieci, wyposażenie dorosłych w wiedzę i odwagę do reagowania oraz wspieranie dzieci w rozwoju bez zagrożeń.

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole otrzymało certyfikat aktywnego udziału w promocji czytelnictwa podczas Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie.

