Informacja Administratora

O nas / Про нас

O nas

Przedszkole Miejskie nr 140 znajduje się w Łodzi przy ulicy Pułaskiego 12, kod pocztowy 91-033 Łódź, telefon 42 6516538 e-mail: kontakt@pm140.elodz.edu.pl Przedszkole zlokalizowane jest na osiedlu Wielkopolska w dzielnicy Bałuty. Placówka jest czynna w godzinach 6:00 - 17:00.

Przedszkole posiada 5 sal do zajęć, gabinet logopedyczny i  gabinet do zajęć z pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W salach znajdują się zabawki i pomoce dydaktyczne dla każdej grupy wiekowej. Do dyspozycji dzieci, w każdej sali są również monitory interaktywne. Atutem przedszkola jest duży, zadrzewiony ogród, systematycznie doposażany w sprzęt rekreacyjny, który zapewnia dzieciom dobrą zabawę i ruch na świeżym powietrzu o każdej porze roku. Na terenie przedszkola jest też kuchnia serwująca smaczne i zdrowe posiłki.

Przedszkole realizuje cele i zadania umożliwiając dzieciom zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia nauki w szkole. Zajęcia prowadzą nauczyciele z wykształceniem pedagogicznym i dodatkowymi kwalifikacjami oraz z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Poza kadrą pedagogiczną w przedszkolu zatrudniony jest przyjazny dzieciom pozostały personel placówki.

Każdemu dziecku zapewniamy serdeczną atmosferę i poczucie bezpieczeństwa.

Współpracujemy z innymi placówkami oraz instytucjami na terenie miasta, działamy na rzecz środowiska. Uczestniczymy w konkursach i przeglądach, wspieramy akcje charytatywne.

W ciągu roku szkolnego na terenie przedszkola organizujemy pikniki, bale, uroczystości, konkursy oraz imprezy okolicznościowe z udziałem rodziców. Dzieci mają również możliwość uczestnictwa w wycieczkach, spacerach, koncertach, przedstawieniach.

Про нас

Муніципальний дитячий садок №140 знаходитья в Лодзі  на вулиці Pułaskiego 12, поштовий індекс 91-033 Лодзь, телефон: 42 6516538, електронна адреса: kontakt@pm140.elodz.edu.pl.

Дитячий садок знаходиться в садибі Великопольска в районі Балути. Заклад працює з 6:00 до 17.00.

В дитячому садку функціонує 5 навчвльних кімнат, логопедичний кабінет та кімната психолого – педагогічного супроводу дітей віком до 6 років. У кімнатах є іграшки та дидактичні посібники для кожної вікової групи. Діти також можуть користуватися інтерактивними моніторами в кожній кімнаті. Перевагою дитячого садка є великий, обсаджений деревамі сад, регулярно обладнаний рекреаційним обладнанням, що забезпечує дітям розваги та заняття на свіжому повітрі в будь – яку пору року. Також в дитячому садку є кухня, де готують смачні та корисні страви.

Дитячий садок реалізує свої цілі та завдання, дає можлівість дітям отримати знання та вміння, необхідні для початку навчання у школі. Заняття проводять досвідчені викладачі з педагогічною освітою та додатковою кваліфікацією, з великим досвідом роботи .

Крім педагогічного колективу, в дитячому садку працює й інший персонал, який турбується про дітей.

Ми забезпечуємо дружню атмосферу та відчуття безпеки для кожної дитини.

Ми співпрацюємо з іншими садочками та утановами міста, вивчаємо з дітьми довкілля. Беремо участь у конкурсах та оглядах, підтримуємо благодійні акції.

Протягом навчального року ми організовуємо в дитячому садку пікніки, бали, свята, конкурси та спеціальні заходи за участю батьків. Діти також мають можливість брати участь у поїздках, прогулянках, концертах, виставах.